Bugun, 6-noyabr kuni Jizzaxda atoqli davlat va jamoat arbobi Sharof Rashidov tavalludining 100 yilligiga bag‘ishlangan tantanali tadbirlar o‘tkaziladi.
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev ushbu marosimda ishtirok etish uchun Jizzax shahriga keldi.
Mamlakatimizning barcha hududlari va xorijdan tashrif buyurgan mehmonlar Jizzax temir yo‘l vokzalida tantanali kutib olindi.
Davlatimiz rahbarining joriy yil 27-martdagi «Atoqli davlat arbobi va yozuvchi Sharof Rashidov tavalludining 100 yilligini nishonlash to‘g‘risida»gi qaroriga muvofiq Jizzaxda bu voqeaga katta tayyorgarlik ko‘rilgan. Sharof Rashidov nomi bilan ataluvchi maydon va muzeyda ulkan qurilish va obodonlashtirish ishlari amalga oshirilgan. Ko‘cha va xiyobonlar bayramona bezatilgan.

Сегодня, 6 ноября в Джизаке состоятся торжественные мероприятия, посвященные 100-летию выдающегося государственного и общественного деятеля Шарафа Рашидова.
Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев для участия в этой церемонии прибыл в город Джизак.
Гости со всех регионов нашей страны и из-за рубежа были торжественно встречены на Джизакском железнодорожном вокзале.
Согласно постановлению главы нашего государства «О праздновании 100-летия со дня рождения выдающегося государственного деятеля и писателя Шарафа Рашидова» от 27 марта текущего года в Джизаке проведена большая подготовка к данному событию. На площади имени Шарафа Рашидова и в музее осуществлена колоссальная строительная и благоустроительная работа. Улицы и аллеи празднично украшены.