2017-yilning 4-noyabr kuni Toshkent shahrida Mustaqil Davlatlar Hamdo‘stligi Elektr energetika Kengashining navbatdagi 51-yig‘ilishi bo‘lib o‘tadi, deb xabar berdi O‘zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vazirligi rasmiy sayti.
Tegishli vazirliklar rahbarlari, MDHga a’zo davlatlarning energetik kompaniyalari energiya tizimlarida 2017-2018-yillar kuz-qish mavsumiga tayyorgarlikning borishi, huquqiy-texnik zaxiraning uyg‘unlashuvi va amaliy yangilanish jihatlari, atrof-muhitni asrash va ko‘p tomomlama munosabatlarning kun tartibidagi boshqa muhim masalari mohakama qilinadi.

4 ноября 2017 года в г.Ташкенте состоится 51-е заседание Электроэнергетического совета Содружества Независимых Государств, об этом сообщается на официальном сайте МИД Республики Узбекистан.
Руководители соответствующих министерств, энергетических компаний государств-участников СНГ обсудят ход подготовки энергосистем к осенне-зимнему периоду 2017-2018 годов, практические аспекты обновления и гармонизации нормативно-технической базы регулирования электроэнергетики, охраны окружающей среды и другие актуальные вопросы многосторонней повестки дня.