2017-yil 6-oktabr kuni Rossiya Federatsiyasining Vladimir viloyatida avtobus va yo‘lovchi poyezdi ishtirokida yo‘l-transport hodisasi ro‘y berdi. Dastlabki ma’lumotlarga ko‘ra, uning oqibatida 16 kishi hayotdan ko‘z yumgan.
Halok bo‘lganlarning 15 nafari O‘zbekiston fuqarosi, bir nafari Qozog‘iston fuqarosi bo‘lgan. Yana 5 nafar O‘zbekiston fuqarosi turli darajadagi tan jarohati olib, shifoxonaga yotqizilgan.
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti hukumat komissiyasini tashkil etish bo‘yicha topshiriq berdi. Uning zimmasiga O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligining maxsus samolyotida halok bo‘lganlarning jasadini va jabrlanganlarni O‘zbekiston Respublikasiga olib kelish vazifasi yuklatilgan.
O‘zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar va Ichki ishlar vazirliklari tomonidan yo‘l-transport hodisasiga uchragan fuqarolar shaxsini aniqlash bo‘yicha chora-tadbirlar amalga oshirilmoqda.

6 октября 2017 года во Владимирской области Российской Федерации произошло дорожно-транспортное происшествие с участием автобуса и пассажирского поезда, в результате которого, по предварительной информации, погибли 16 человек.
Среди погибших 15 граждан Узбекистана, один человек – гражданин Казахстана. Еще 5 граждан Узбекистана получили различные травмы и были госпитализированы.
Президент Республики Узбекистан поручил создать правительственную комиссию, на которую возложена организация доставки погибших и пострадавших на Родину специальным самолетом Министерства обороны Республики Узбекистан.
Министерствами иностранных и внутренних дел Республики Узбекистан принимаются меры по установлению личностей граждан страны, попавших в ДТП.