O‘zbekiston va Turkiya Prezidentlarining telefon orqali muloqoti to‘g‘risida
24-iyun kuni O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyevning Turkiya Respublikasi Prezidenti Rejep Tayyip Erdog‘an bilan telefon orqali muloqoti bo‘lib o‘tdi.
Suhbat boshida Davlatimiz Rahbari Rejep Tayyip Erdog‘anni Turkiya Respublikasi Prezidenti lavozimiga saylangani munosabati bilan samimiy tabriklab, unga katta muvaffaqiyatlar tiladi.
O‘zbekiston-Turkiya ko‘p asrlik do‘stlik va strategik sheriklik munosabatlari bugungi kunda yuqori sur’atlar bilan rivojlanayotgani va mustahkamlanib borayotgani chuqur mamnuniyat bilan alohida qayd etildi.
Davlatlar rahbarlari, shuningdek, mamlakatlarimiz o‘rtasidagi keng qamrovli va ko‘p qirrali hamkorligi, mintaqaviy va xalqaro ahamiyatga molik dolzarb masalalar yuzasidan fikr almashdilar.
Muloqot so‘ngida O‘zbekiston Respublikasi va Turkiya Respublikasi Prezidentlari barcha sohalarda o‘zaro manfaatli hamkorlikni izchil rivojlantirishga tayyor ekanliklarini yana bir bor bildirdilar.

24 июня состоялся телефонный разговор Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева с Президентом Турецкой Республики Реджепом Тайипом Эрдоганом. Об этом сообщает Пресс-служба Президента Республики Узбекистан.
В начале беседы глава государства сердечно поздравил Реджепа Таййип Эрдогана с избранием на пост Президента и пожелал ему огромных успехов.
С глубокой удовлетворенностью было отмечено, что многовековые дружественные связи и стратегическое партнерство между Узбекистаном и Турцией на сегодняшний день развиваются и укрепляются ускоренными темпами.
Главы государств также обменялись мнениями по широкомасштабному и многоплановому сотрудничеству между нашими странами, актуальным вопросам регионального и международного значения.
В завершении Президенты еще раз подтвердили готовность к последовательному развитию взаимовыгодного сотрудничества во всех сферах.